Vai pēc kāzām pieņemt vīra uzvārdu? Kā pareizi izvēlēties vārdu bērnam? Atbild astrologs Baņķis

Kā izvēlēties vārdu bērnam?

Piemeklēt vārdu jaundzimušajiem numerologs sāk tikai pēc bērna nākšanas pasaulē, kad ir fiksēts datums, kas būs rakstīts pasē. “Bieži vien māte un tēvs vēlas dot bērnam vārdu, kas viņiem pašiem ir aktuāls. Tikai dažiem vecākiem izdodas trāpīt vārdiskajā vibrācijā, kas bērnam patiešām ir piemērota.

Piemēram, vecāki vēlas, lai bērns būtu drosmīgs, un ieliek vārdu ar skaitli 1. Bērnam ar maigu un māksliniecisku dvēseli tas var izrādīties traumatisks. Katram bērnam ir noteikta talantu struktūra, kuru ar vārdu var attīstīt vai apslāpēt.

Palīdzot cilvēkam nomainīt vārdu pieaugušā vecumā, vienmēr skatos vai vārds, pirmkārt, piestāv cilvēkam; otrkārt, vai viņam pašam patīk; treškārt, vai tas atbilst dzīves mērķiem.”

Ja vēlies, lai bērns ir ne tikai talantīgs, bet arī savu talantu izmanto, Kristaps Baņķis iesaka izvēlēties vārdu, kas nebūtu garāks par uzvārdu. Pretējā gadījumā bērnam būs lielas vēlmes, bet uzvārds, kas dod dzimtas enerģiju un spēku tās realizēt, netiks līdzi vēlmju apjomiem.

Likt vienu vārdu vairākās paaudzēs ir tradīcija, kas lieliski strādāja senatnē, kad dēli pārmantoja tēva nodarbošanos, bet mūsdienās pietiek tikai ar uzvārdu. “Tas ir mēģinājums atstāt aiz sevis savu klonu. Ja sakrīt tā, ka bērnam tas ir vajadzīgs, tas ir pieļaujams,” uzskata numerologs.

Latviskajā telpā viņš neatbalsta divu vārdu došanu vienam cilvēkam. Ja cilvēkam ir iedots dubultais vārds, ir jāsauc abos, jo citādi tiek saukta tikai daļa no personības. “Ja esi Anna Marija un tēvs tevi sauc par Annu, bet māte – par Mariju, var rasties nervu kaites. Parasti starp draugiem uzrodas kāds glābējs, kurš sauc abos vārdos, savelkot visu kopā.”

Jā vai nē mīļvārdiņiem?

Ja apkārtējie mēģina cilvēku saukt mīļvārdiņos vai iesaukās, tas ir viens no rādītājiem, ka vārds īsti nepiestāv. “Cilvēki intuitīvi mēģina saukt tajā vārdā, kas cilvēkam visvairāk piestāvētu,” saka Kristaps Baņķis.

Katrai tautai ir savas tradīcijas, un mīlināmie vārdi ir viena no krievu nacionālajām īpatnībām, kuru astrologs skaidro ar tautas atrašanos Vēža zīmē. “Krieviem ir raksturīgi dot lielus, impēriskus vārdus un pēc tam tos saīsināt. Tas nav īsti korekti. Kāpēc vīrietis, kurš ir Aleksandrs, būtu jāsauc par Sašu? Ja vēlies, lai cilvēks kaut ko sasniegtu, viņš ir jāuzmundrina, saucot pilnā vārdā.”

Foto: Shutterstock

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!