Tagad par maskas nelietošanu būs naudas sods; summa ir šausmīga

pendently Tieslietu ministrija (TM) nākamnedēļ varētu pabeigt darbu pie grozījumiem likumā, kas paredzētu iedzīvotājiem sodu par masku nelietošanu sabiedriskās vietās, aģentūra LETA noskaidroja TM.

Orăştie Oktobra sākumā valdībā diskutējot par to, kādā veidā kontrolēt sejas masku lietošanu sabiedriskajā transportā, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) rosināja par šīs prasības neievērošanu paredzēt administratīvo sodu. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) piekrita veselības ministres priekšlikumam.

Pout Tobrīd valdība bija nolēmusi, ka maskas jālieto tikai sabiedriskajā transportā, bet turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, valdība 13.oktobrī nolēma, ka sejas maskas jālieto arī tirdzniecības vietās, stacijās un citviet.

TM valsts sekretāra vietniece Laila Medina aģentūrai LETA pastāstīja, ka TM ir sagatavojusi vairākas redakcijas Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā par soda piemērošanu fiziskām personām par masku nelietošanu sabiedriskās vietās. Paredzēts, ka atbildīgā institūcija par sodu piemērošanu būtu policija.

Nākamnedēļ likuma grozījumus plānots izskatīt Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska vadītajā Starpinstitūciju koordinācijas vadības grupā, norādīja Medina.

“Ja darba grupā iesaistītās puses piekritīs TM piedāvājumam, tad likuma grozījumus virzīsim valdībā un tie pēcāk būs jāpieņem Saeimai,” norādīja Medina.

Ņemot vērā, ka Starpinstitūciju koordinācijas vadības grupa nav iepazinusies ar TM piedāvājumu, patlaban ministrijā iespējamos sodus neminēja.

Grupas sanāksmes parasti notiek pirmdienās, tādēļ nākamā sēde varētu būt gaidāma 19.oktobrī.

LETA jau rakstīja, ka patlaban Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums paredz atbildību par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, kā arī pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro.

Avots