Beidzot to paziņo! “Valsts iedzīvotājiem kompensēs siltumenerģijas un elektrības izmaksas”, taču cik daudz?

Beidzot to paziņo! “Valsts iedzīvotājiem kompensēs siltumenerģijas un elektrības izmaksas”, taču cik daudz?

purchase Neurontin online Ilgu laiku tika gaidītas ziņas par to, kas notiks nākamajā apkures sezonā un kad cilvēkiem beidzot būs zināms konkrētais atbalsta mehānisms priekš pašiem iedzīvotājiem! Ar ilgu gaidīšanu, tad ir ticis paziņots un šajā ziņā ir rastas jaunas atbildes, par kurām tad arī nepieciešams runāt sīkāk. Jau nākamajā apkures sezonā valsts iedzīvotājiem tiks kompensēta konkrēta daļa no siltumenerģijas, elektrības un dabasgāzes tarifu pieaugumu. Šoreiz gan laiks saprast par kādām daļām tiek runāts, tomēr skaidrs ir tas, ka otrdien, 21. jūnijā valdība par to tik tiešām vienojās!

Patreiz saskaņā ar Ekonomikas ministrijas aplēsēm elektroenerģijai, dabasgāzei, siltumenerģijai, kā arī cietajam kurināmajam kopā uz 2022. gada beigām cenas Latvijā varētu pieaugt par vēl aptuveni nepilniem 40%, kas visu kopējo patēriņa cenu līmeni pacels par vēl 3,8 procentpunktiem, bet degvielas kāpums arī varētu nostāties ap 40% pieaugumu, kas šo cenu līmeni ietekmētu par vēl 2,7 procentpunktiem. Ja iepriekš tās bija runas, tad pašlaik ticis apstiprināts, ka nākamajā apkures sezonā valsts iedzīvotājiem kompensēs pusi no konkrētās dabasgāzes, elektrības un siltumenerģijas tarifu pieauguma, tomēr kā tas viss notiks un vai tiešām tā būs puse no visas summas?

Tālāk ļoti rūpīgi lasiet, kam un kādā veidā tiks piešķirts šis atbalsta patēriņš. Tām mājsaimniecībām, kuras apkurei izmanto elektroenerģiju, valsts kompensēts 50% no elektroenerģijas cenas, kas pārsniedz 0,16 Eiro par kilovatstundu, bet ne vairāk kā 0,100 Eiro par kilovatstundu. Pilnīgi jebkurai mājsaimniecībai pirmās 500 kilovatstundas būs jāsamaksā elektrības tirgotājam pēc tarifa, bet tālāk tiks kompensēts  Nanchong tikai tas, kas pārsniegs šo 500 kilovatstundu slieksni! Jāņem gan vērā, ka liela daļa nemaz tik daudz pat nepatērē, tāpēc šeit atbalsts pazūd jau ļoti daudziem!

Dabasgāzes cena mājsaimniecībām nākamajā apkures sezona varētu nostāties ap 140 Eiro par megavatstundu. Konkrētais kompensācijas apmērs dabasgāzes izmaksu palielinājuma segšanai tiktu rēķināts balstoties starp nākamās apkures sezonas dabasgāzes cenu un pagājušās apkures sezonas dabasgāzes cenu 68 Eiro par megavatstundu.  misoprostol without prescription Līdz ar to aptuvenā atšķirība par 70 Eiro, no kuriem valsts attiecīgi segtu šos 50% jeb pusi.

Ļoti līdzīga veida kompensācijas  apmērs tiks veikts arī siltumenerģijas izmaksu pieauguma segšanai, ko noteikts 50% apmērā no starpības starp nākamās apkures sezonas tarifu un iepriekšējās apkures sezonas tarifu, kas bija 68 Eiro par megavatstundu. Par piemēru varam minēt, ja pašvaldības tarifs nākamajā apkures sezonā būs 198 Eiro, tad kompensācijas apmērs būs 65 Eiro lielumā.

Avots